Kyslíková inhalácia   Čo je kyslíková inhalácia?

Kyslikova inhalácia spočíva v inhalovaní koncentrovaného 95 % kyslíka. Kyslík je vyrábaný kyslíkovým koncentrátorom, a inhaluje sa pomocou kanyly (nosných okuliarov), alebo nosovo-ústnej masky. Koncentrácia kyslíka pri inhalovaní (90 - 95%) je podstatne vyššia, ako jeho prítomnosť vo vzduchu.
Prečo práve inhalovať kyslík?

Pravidelná inhalácia kyslíka má mnohé zdravotné výhody.

Kyslík spomaľuje starnutie ľudských buniek, pomáha pri bolestiach hlavy, únave, posilňuje imunitu, zlepšuje dýchanie ľudom s astmou a alergiami.

Kyslík zlepšuje depresívne stavy, zvyšuje fyzickú kondíciu a zlepšuje koncentráciu.

Inhalácia kyslíka odstraňuje únavu, znižuje pulz a zlepšuje prúdenie krvi, a tým aj obnovuje stratenú energiu.Ako pracuje kysliková inhalácia?

     Kyslíková terapia obyčajne trvá 20 až 60 minút. Počas jej trvania máte na tvári nasadené špeciálne pohodlné oxy-sluchátka, alebo nosnú kanylu pripojenú k prístroju, ktorý separuje kyslík z okolitého vzduchu. Za ten čas vdýchnete približne 20 až 60 litrov čistého kyslíka.
Každá absolvovaná kúra sa okamžite prejaví na organizme v podobe obnovenej vitality. Kyslík naozaj účinne bojuje s únavou ako fyzickou tak rovnako ako aj psychickou.  


Pre koho je vhodná inhalácia kyslikom?

Táto metóda ošetrenia je vhodná pre ženy a mužov v každom veku, ďalej pre:

  • pre tých, ktorí trpia stresom a nespavosťou
  • pre ludi s dýchacimi problémami, nádche, alergiami, astme
  • pre tehotné ženy